Дата: 18.08.2022 13:46

Сибірка

Сибірка (Anthrax) - особливо небезпечна гостра інфекційна хвороба.                               Спори збудника сибірки відрізняються винятковою стійкістю. У висушеному стані вони зберігаються кілька десятків років.
   Резервуаром збудника сибірки є забруднений спорами сибірки грунт.                      Захоронення трупів тварин та померлих людей від сибірки заборонено, проводиться спалювання трупів.
      До відома, останній випадок захворювання людей на сибірку реєструвався в Київській області у 2001 році (тоді захворіло 7 осіб з с.с. Червоне і Лозовий Яр Яготинського району), серед тварин – у 2002 році (с. Красне Згурівського району).
     В Україні зустрічаються лише поодинокі випадки цього страшного захворювання у тварин. Так 30.06.2017 року на Сумщині у с. Миропіллі Краснопільського району на березі річки Псла виявили тушки двох овець, які були заражені cибіркою.  Чиї тварини – не встановили, захворіла одна людина.

У Вінницькій області останній випадок сибірки тварин був у 2001 році в Немирівському районі село Юрківці.

В Шаргородському районі два останніх випадки сибірки тварин були у 1972 році в с.Гибалівка, та в 1975 році в с. Рахни-Лісові  все  в приватному   секторі.

Основним засобом боротьби з сибіркою є щеплення всіх видів сільськогосподарських тварин.  За 7 місяців в 3-х ОТГ Шаргородській, Мурафській та Джуринській щеплено проти сибірки ВРХ-4925 голів, ДРХ-541 голова, коней-145 голів. Щеплення сільськогосподарських тварин проводиться з 3місячного віку.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити ніж лікувати!

Шаргородське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Сибірка

Пам’ятайте: хворобу легше попередити ніж лікувати!