ЯК ДІЯТИ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ СИГНАЛУ «УВАГА ВСІМ!»

Дата: 24.12.2022 09:13

Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця,

що   тривають протягом кількох хвилин, це — попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ!».

ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА

При цьому необхідно:

1. забезпечити герметичність приміщень - заклеїти рами вікон липкою полімерною стрічкою, завісити щілини у дверних отворах  щільною  тканиною, закрити вентиляційні отвори папером;
  2. захиститись  від  поранень  від  уламків  під  час  обстрілів  - заклеїти вікна хрест-навхрест липкою полімерною стрічкою та перенести все найнеобхідніше, наприклад, до ванної, щоб не виходити з приміщення під час обстрілу.

ПЕРЕЙТИ ДО УКРИТТЯ АБО ЕВАКУЮВАТИСЯ В ІНШИЙ  РАЙОН

Перед  виходом  з  будинку  перекрийте  газ,  електрику та  воду,  зачиніть вікна і  вентиляційні отвори.  Візьміть з собою засоби для захисту дихання  і  найнеобхідніші  речі.  Прямуйте до укриття  або  на збірний евакуаційний пункт  Допоможіть тим, хто потребує допомоги.

Якщо ви  не можете самостійно вийти з приміщення,  вам  необхідно вивісити  за  вікном  або  прив'язати  до  ручки  вхідних дверей  біле  полотно - так,  щоб  його було видно з  вулиці  або в під'їзді.  Повідомте про це сусідів.

ЩО ЩЕ НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ЕВАКУАЦІЮ ЗАЗДАЛЕГІДЬ:

•  перевірте, чи включені ви і члени вашої сім'ї до списків на евакуацію;
  •  знайте, у який спосіб ви евакуйовуєтесь -  транспортом чи пішки;
  •  перевірте адресу збірного пункту евакуації і час відправлення транспорту або пішохідної колони;
  •  дізнайтеся  про  приймальний  пункт евакуації або  безпечний  район, якщо це визначено завчасно.

За матеріалами ДСНС України